Tatvamasi
Tatvamasi to kolejny obrazoburczy, wymykający się kategoryzacji zespół. Na "Parts of the Entirety" zespół wyznacza nowe muzyczne tory, opierając swoje kompozycje na słowiańskich rytmach folkowych i melodyjnych zdobieniach zagranych z rokowym zacięciem... czytaj dalej »
Tom Greenland, The New York City Jazz Record, OCT 2014
 
Parts of the Entirety łączy wszystkie najlepsze cechy modern jazzu - pełne zabawy wykony, durowe i molowe ambiwalencje, asymetryczne kształty utworów oraz okazjonalną sztukę nieprawdopodobnych melodii. Chodzi o to jak to wszystko razem brzmi. Lepiej niż Drużyna A. Tatvamasi są bezkompromisowi... czytaj dalej »
John Garratt, Popmatters
 
Tatvamasi stworzyli coś nowego i jest to coś dobrego nowego. Faktury pojawiają się głównie na płaszczyźnie rytmu-i-prowadzenia; spora część mocy na "Parts of the Entirety" pochodzi z zaangażowania i interakcji między muzykami, widocznyjest tu też zmysł przygody, który odcina się od konserwatyzmu najbardziej współczesnego modern jazzu. Jest to jeszcze jedno fantastycznie wymyślone i pięknie wykonane nagranie od Cuneiform!... czytaj dalej »
Olivier Arditi
 
Zespół “Tatvamasi” pochodzący z Polski jest jaskrawym bastardem jazzu i rocka, który między prężnym rytmem rockowym z soczystym groovem i złożonymi rodzajami taktów a ściśle melodycznym jazzem kreuje odjazdowe utwory wystarczająco rozciągłe i długie, by móc szeroko rozegrać centralne tematy...
czytaj dalej »
Volkmar Mantei, Ragazzi
 
"Tatvamasi jest na równi z niektórymi z najnowszych ulubionych odkryć (Dylan Ryan, Jason Robinson) oraz z niektórym starymi dobrymi nagraniami (Kilgore Trout, Stinkhorn). Jak by nie patrzeć - wybitny set - do którego z pewnością będzie można wracać w kolejnych latach"...
czytaj dalej »
John Davis, Exspose
 
To najbardziej imponujący debiut, który obiecuje ciekawą przyszłość i po raz kolejny utrwala pozycję Polskiej sceny muzycznej jako źródła nowej i fascynującej twórczości. W rzeczy samej – świetna robota!... czytaj dalej »
Adam Baruch - krytyk
 
Niewątpliwie jest to jedna z najciekawszych propozycji w obrębie szeroko pojętego jazz rocka jaka pojawiła się w tym roku...Jeśli chcecie posłuchać naprawdę żywiołowej i ekscytującej muzyki musicie sięgnąć po tę pozycję. Tatvamasi jest w swoje kategorii wagowej zespołem, który może konkurować ze światową czołówką... czytaj dalej »
Krzysztof Pabis - progrock.org.pl
 
Album z każdym kolejnym odsłuchem odkrywa coś nowego, dzięki czemu zamiast nudzić się i zużywać, jest coraz ciekawszy i jeszcze bardziej wyrazisty niż przy pierwszym kontakcie. Myślę, że Tatvamasi zaczynają tworzyć swój własny język muzyczny i największą przyjemnością będzie oczekiwanie na dalsze posunięcia grupy... czytaj dalej »
Alicja Cieloch - 5kilokultury.pl
 
Tatvamasi ma w sobie lekkość i dba o utrzymanie feelingu. Przemyślana kompilacja inspiracji, dobrze dobrane towarzystwo i zdrowe relacje zostawiające miejsce dla inwencji wszystkich członków zespołu dają dobry rezultat... czytaj dalej »
Marcin Kiciński - impropozycja.blogspot.com
 
Tatvamasi zaliczyli niezwykle mocny start pod skrzydłami Cuneiform Records, ale nie ma w tym ani grama przypadku! Dzięki doświadczeniu i szerokiej palecie inspiracji potrafili bowiem stworzyć niebanalny, jazz-rockowy wywar, który zadowoli najbardziej wybrednego słuchacza...
czytaj dalej »
Jakub Gleń - Magivanga
 
Klasyczny, rockowy skład plus saksofon tenorowy. Niewiele ponad godzina muzyki. Niby wszystko już gdzieś, kiedyś zasłyszane: te dźwięki, rytmy, frazy. A jednak ta muzyka potrafi zaskoczyć; jest świeża i pełna barw...
czytaj dalej »
Senior Cartero - Tegoslucham.pl
 
...album ten jest w ażną pozycją dla fanów gatunku, głównie jazz-rocka i muzyki awangardowej. Generalnie muzyka nie jest łatwa w odbiorze dla przeciętnego słuchacza, wymaga skupienia i odpowiedniego nastroju...
czytaj dalej »
Grzegorz Żarnowiecki - Progrock.org.pl
 
Lubelski kwartet Tatvamasi wydał w ubiegłym roku półgodzinną epkę, teraz zaś debiutuje pełnowymiarowym albumem, stając się tym samym pierwszym polskim zespołem w katalogu amerykańskiej wytwórni Cuneiform... czytaj dalej »
Marcin Marchwiński popupmusic.pl
 
Polski kwartet z udziałem Grzegorza Lesiaka (ex-ORKIESTRA ŚW. MIKOŁAJA) w barwnej, instrumentalnej muzyce rockowej wzmocnionej namiętnościami jazzu, zamglony ziołami psychodelii... czytaj dalej »
Henryk Palczewski "ars"2
 
Podziemie muzyczne mamy potężne. Nazwy wspaniałych polskich zespołów grających rock neoprogresywny, metal progresywny czy post metal nie jednemu melomanowi obiły się o uszy, a i pochwał... czytaj dalej »
Paweł Bogdan zaPROGiem, Radio Aktywne
 
Tatvamasi to nowe, udzielne królestwo na dźwiękowej mapie Polski. Proklamowane w zimie 2011 roku w zaciszu lubelskiego studia, dziś ogłasza wszem i wobec swoją obecność. Kwartet Tatvamasi... czytaj dalej »
Grzegorz Kondrasiuk kulturaenter

 
Wypada się tylko cieszyć, że w lubelskim środowisku mogła powstać grupa złożona z ludzi o tak odmiennych ścieżkach muzycznych (rock, folk, jazz, blues). Radość tym większa, że Tatvamasi... czytaj dalej »
Paweł Franczak Kurier Lubelski